Plintant masažinių baseinų kultūrai ir atsirandant vis daugiau informacijos, neišvengiamai atsiranda ir daugybė skirtingų nuomonių, kurios ne visais atvejais yra teisingos. Pasistengsime apžvelgti svarbiausius klausimus apie sveikatą, baseinų priežiūrą ir padėsime atskirti faktus nuo mitų.

Sveikata

Dabartiniai modernūs SPA baseinai yra gaminami pagal aukščiausius sveikatos ir saugumo standartus. Viskas techniškai ir tiksliai veikia, kad žmogus galėtų reguliuoti tiek temperatūrą, tiek vandens kokybę. Išvengti sveikatos sutrikimų masažiniame baseine yra labai paprasta, tereikia pasirūpinti tinkama vandens priežiūra.

Ar masažiniame baseine galite nusideginti?

Natūralios karštosios versmės tikrai gali būti pavojingos. Tačiau priešingai nei natūraliose karštose versmėse, SPA baseinų vandens temperatūrą galite reguliuoti patys ir čia yra termometras, kuris rodo esamą temperatūrą. Nors kiekvieno poreikiai skirtingi, tačiau ideali vandens temperatūra – 38°C ar 39°C. Jungtinių Valstijų vartotojų produktų saugos komisija (The United States Consumer Product Safety Commission) rekomenduoja, kad masažinio baseino vandens temperatūra neviršytų 40°C. Tiesa sakant, dauguma šiuolaikinių SPA baseinų yra specialiai suprojektuoti taip, kad neviršytų šios šilumos ribos.

Ar galima masažiniame baseine užsikrėsti ligomis?

Kaip ir nekontroliuojama temperatūra, taip ir nekontroliuojami biologiniai procesai – virusai, bakterijos, grybelis – kelia didesnį pavojų natūraliose karštosiose versmėse, negu masažiniame baseine, kur viso to lengva išvengti. Pagrindinis skirtumas yra vandens priežiūra. Chloras ar kitos baseinų vandens priežiūros priemonės sunaikina daugelį pavojingų mikroorganizmų. Susirgimai, tokie kaip folikulitas, gali pasireikšti dėl nešvaraus vandens. Kad išvengtumėte rizikos susirgti, būtina atidžiai sekti masažinių baseinų pardavėjų rekomendacijas, kaip teisingai prižiūrėti baseino vandenį.

Ar masažinis baseinas gali būti pavojingas besilaukiančioms?

Tai yra pagrįstas susirūpinimas. Amerikos nėščiųjų asociacija (American Pregnancy Association) nerekomenduoja naudotis masažiniu baseinu nėščioms moterims, nes aukštesnė negu 38°C kūno temperatūra per pirmąjį trimestrą gali sukelti komplikacijas. Prieš naudojantis masažiniu baseinu, besilaukiančios turėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Priežiūra

Kaip ir dėl sveikatos, potencialūs baseinų savininkai dažnai nerimauja dėl laiko, pinigų ir pastangų, kurių gali prireikti naudojantis ir prižiūrint savo SPA baseiną. Paprastumas – vienas iš požymių, kuris skiria eilinius daiktus nuo genialių. Todėl aukštos kokybės masažinio baseino priežiūra yra paprasta. Svarbiausia nepamiršti laikytis rekomendacijų.

Ar masažinio baseino priežiūra bus varginanti ir atims daug laiko?

Toli gražu ne! Bet masažiniams baseinams tikrai reikalinga priežiūra: būtina patikrinti vandenį porą kartų per savaitę ir atlikti reikiamas korekcijas. Taip pat kartas nuo karto reikia pakeisti baseino vandenį, paprastai tai daroma kas tris ar keturis mėnesius. Jei pasirinksite baseiną su Hot Spring® kompanijos sukurtą ACE® sistema, vandenį reikės keisti ne dažniau nei kartą per metus. Žinoma, privalėsite retkarčiais
pakeisti filtrus ir atkreipti dėmesį į bet kokias kitas priežiūros ar technines problemas, jei jos atsirastų. Tačiau jei turite kokybišką masažinį baseiną, nė viena iš jų neturėtų reikalauti
didelių jūsų laiko investicijų.

Ar naudojantis baseinu sąskaitos už elektrą smarkiai išaugs?

Masažinis baseinas šildomas elektra, todėl taip, elektros suvartosite daugiau. Pigesnis baseinas su neefektyviu siurbliu ir prasta šilumos izoliacija reikalauja daug energijos, kad palaikytų reikiamą temperatūrą. Todėl mėnesinės išlaidos elektrai padidės daug daugiau, nei įsigijus gerai izoliuotą baseiną. Tačiau jei investuosite į aukštos kokybės, iš visų pusių gerai izoliuotą masažinį baseiną, kuris energiją naudoja
efektyviai, pokytis jūsų sąskaitose nebus toks didelis. Tokių baseinų dugnas ypač gerai izoliuotas, kad apsaugotų nuo šilumos netekimo iš apačios. Keliais sluoksniais skirtingo tankio putų apšiltinti šonai ir sandarus baseino dangtis tarsi užrakina šilumą viduje. Kuomet baseinu nesinaudojate, šilumos netenkama itin mažai. Tai reiškia, kad ir elektros energijos vandens temperatūrai palaikyti sunaudojama labai mažai. Pavyzdžiui, Lietuvos klimato sąlygomis per mėnesį vidutiniškai turėtų susidaryti apie 30 Eur.

Ar chloras masažinio baseino vandenyje gali graužti akis?

Chloras yra stiprus chemikalas, būtent todėl jis ir naudojamas naikinti bakterijoms ir kitiems teršalams įvairios paskirties baseinuose. Chloras gali dirginti akis ar sukelti odos bėrimus, ypač jei yra naudojamas netinkamai. Jautriems chlorui asmenims yra alternatyvų, tokių kaip vandens priežiūros sistema ACE®, naudojanti paprasčiausią druską. Visgi, jeigu jūsų masažinis baseinas dirgina akis ar odą, priežastis gali būti
visai ne chloras, o išbalansuotas vandens pH lygis. Jei SPA baseino vanduo yra pernelyg šarminis ar rūgštinis, garai gali pradėti graužti akis. Reguliariai tikrinkite savo baseino pH lygį ir prireikus sureguliuokite, kad išvengtumėte nemalonių pojūčių.

ACE® vandens priežiūros sistema

Tai naujos kartos vandens priežiūros sistema, naudojanti silpnai pasūdytą vandenį. Kad vanduo išliktų skaidrus daugelį mėnesių, reikalinga paprasčiausia valgomoji druska. ACE® sistema naudoja patentuotą technologiją, kurią sudaro deimantiniai kristalai. Ši išskirtinė technologija leidžia ACE® sistemai suskaidyti vandens molekules ir išskirti aktyvųjį deguonį, kuris yra vienas efektyviausių pasaulyje žinomų
valiklių. Aktyvusis deguonis, jungdamasis su vandenyje ištirpusia druska, sukuria nedidelį kiekį dezinfekanto, kurio daugiau nei pakanka išlaikyti švarų vandenį net iki 12 mėnesių, tačiau yra per mažai, kad sukeltų odos ir akių dirginimą ar pajustumėte kvapą. Turint šią sistemą nereikalingas nuolatinis pH stebėjimas, kuris yra būtinas tradiciniuose baseinuose. Naudojant ACE®, vandens pH pokytis vyksta daug lėčiau, todėl pakanka atlikti testą kartą per mėnesį. Tai išties tobulas derinys – švarus it krištolas vanduo ir jokio šalutinio chloro sukeliamo poveikio.

Ar galima masažiniame baseine naudoti plaukimo baseinams skirtas chloro tabletes?

Kad vanduo būtų skaidrus ir švarus, plaukimo ir masažiniuose baseinuose dažnai naudojamas chloras, tačiau jo kiekiai labai skiriasi. Kad išvengtumėte perdozavimo, galinčio sukelti rimtų problemų, priemones turėtumėte naudoti pagal jų paskirtį. Jei viską darote teisingai, bet chloro kvapas labai stiprus ir aštrus, greičiausiai tam yra kita priežastis. Kai chloras jungiasi su azotu arba amoniaku, jis sudaro junginį,
vadinamą chloraminu. Chloraminas turi kenksmingą kvapą ir gali sukelti akių ašarojimą – tai nėra laukiams svečias jūsų masažiniame baseine. Azotas ar amoniakas gali atsirasti keliais būdais. Pavyzdžiui, dažnas kaltininkas yra šlapimas, todėl stenkitės užtikrinti, kad visi, kas naudojasi jūsų masažiniu baseinu, laikytųsi elgesio ir higienos taisyklių. Nors masažinių baseinų savininkams gali kilti tam tikrų rūpesčių, šiek tiek žinių padės išspręsti bet kokias galimas problemas. Štai kas išties jūsų laukia: jei sąžiningai prižiūrėsite savo baseiną ir vadovausitės masažinių baseinų gamintojų rekomendacijomis, jūsų SPA daugelį metų bus saugus ir patikimas džiaugsmo šaltinis jums ir jūsų šeimai. Jei turite kitų klausimų, peržiūrėkite informaciją svetainėje arba kreipkitės tiesiogiai.

Leave a Reply