Terapinis baseino poveikis vertinamas jau labai seniai. Tūkstančius metų žmonės naudojo karštąsias versmes sveikatinimo tikslais. Tai nuostabus, gamtos suteiktas būdas atsipalaiduoti ir numalšinti skausmus. Būtent tai ir buvo pagrindinė pirmųjų masažuojančių karšto vandens baseinų funkcija, kuomet 1956 m. buvo išrasti vandens siurbliai, gebantys vonią paversti į kūno terapijos priemonę su masažuojančiomis srovėmis. Vėliau tai išsivystė į prabangos prekę, žinomą kaip masažinis arba SPA baseinas. Tačiau tai ne vien prabanga, teigiamas masažinio baseino poveikis sveikatai yra nekart įrodytas.

Atpalaiduoja įsitempusius ir skaudančius raumenis.

Vandens šiluma turi tokį patį poveikį skausmingiems raumenims kaip ir šildantys kompresai ar specialūs šildytuvai. Tačiau kitaip nei lokalus šildymas, karštas vanduo veikia visą kūną ir atpalaiduoja visas įsitempusias vietas. Kaip ir pirtyje, SPA baseine kūnas įšyla giliai, todėl visos atliekamos procedūros tampa efektyvesnės. Vien tik baseino masažinių purkštukų pagalbą galite pasiekti puikių rezultatų. Purkštukų sukuriamas vandens slėgis veikia kaip taškinis masažas, nukreipiantis tiesioginį spaudimą į skaudančius raumenis ir juos atpalaiduojantis. Papildomai atliekant nesudėtingus pratimus ar tempimus šiltame vandenyje didėja lankstumas, kūnas gali judėti laisvai nevaržomas savo paties svorio.

Stop artrito skausmams

Vanduo kūną paverčia beveik besvoriu, leisdamas sąnariams pailsėti, judėti be apkrovos ir spaudimo. Panardintas į vandenį kūnas sveria beveik 90% mažiau, taigi, pašalinus įtampą iš sąnarių, galima judėti be artrito keliamo skausmo. Amerikos sveikatos asociacija (The American Heart Association) praneša, kad maudynės masažiniame baseine didina kraujagyslių išsiplėtimą, reguliuoja kraujo spaudimą ir gerina kraujo apytaką visame kūne. Tai taip pat padeda žmonėms su raumenų ir sąnarių skausmais, nes šios vietos geriau aprūpinamos deguonimi ir fermentais.

Nugaros skausmas

Kuomet skundžiatės nugaros skausmais, gydytojai pasitelkia fizinę terapiją, vaistus, ultragarsą ir kitus gydymo būdus. Tačiau vienas dažniausiai skiriamų gydymo būdų – šilumos terapija. Kaip minėta anksčiau,
vandens privalumas tas, kad jis šildo visa kūną. Taip šiluma atpalaiduoja ne tik skaudančią vietą, bet ir aplinkinius audinius, sumažina raumenų spazmus, o geresnė kraujo apytaka pagreitina pažeistų audinių gijimo procesą. Šiluma tarsi keičia skausmo suvokimą, kitaip tariant, gera savijauta ir atsipalaidavimas padeda sumažinti jaučiamą skausmą.

Saldus miegas

Nacionalinis miego fondas (National Sleep Foundation(NSF)) savo sveiko miego patarimuose nurodo, kad pasinėrus į karštą vandenį prieš gulantis į lovą lengviau ir greičiau pereinama į gilų miegą. Tačiau perspėja, kad neturėtumėte eiti miegoti per daug įkaitę ir rekomenduoja palaukti 60-90 min. po maudynių masažiniame baseine.

Atsargumo priemonės

Masažiniai baseinai gali suteikti ne tik daug naudos mūsų fizinei sveikatai, bet ir sumažinti stresą, skatinti atsipalaidavimą. Tačiau svarbu nepamiršti kelių paprastų atsargumo taisyklių. Nesinaudokite masažiniu baseinu gydymo tikslais nepasitarę su savo gydytoju. Nesinaudokite masažiniu baseinu, jei vartojate vaistus nuo aukšto kraujospūdžio ar kurie gali sukelti mieguistumą. Neviršykite gamintojo rekomenduojamos aukščiausios temperatūros (40°C). Laikantis šių taisyklių, masažinis baseinas gali tapti ta vieta, kur skausmas tiesiog ištirpsta ir išsisklaido kartu su vandens burbuliukais.

Leave a Reply